1972

Oddíl volejbalu přešel v roce 1972 jako první oddíl pod hlavičku TJ Oznice a aktivní byl až do roku 1985. Jelikož o sport v obci byl zájem a hřiště pod hospodou už nebylo dostačující, sílily tak hlasy pro vybudování většího hřiště. Jako nejlepší lokalita bylo vybráno místo podél hlavní cesty pod Šebestama čp. 68. A tak byla v roce 1975 započata stavba nového antukového hřiště, které bylo otevřeno v roce 1977. Hřiště bylo hojně využíváno hlavně místním volejbalovým oddílem, hrával se zde taky hodně tenis a další sporty.

1976

V roce 1976 byl založen oddíl stolního tenisu, který se hraje v sále tehdejšího pohostinství u Adámků čp. 11., což byl druhý oddíl pod hlavičkou TJ Oznice. Oddíl stolního tenisu nedávno oslavil 40. výročí a je aktivní dodnes.

1994

Důležitým rokem novodobé historie TJ Oznice je rok 1994, kdy se na antukovém hřišti uskutečnil 1. ročník nohejbalového turnaje pod názvem "Oznica cap". Tento turnaj byl velmi oblíbenou a velkolepou akcí, která překračovala nejen hranice okresu, ale sjížděli se zde týmy z celé republiky i ze Slovenska. Turnaj získal velké jméno a každoročně se jednalo o největší sportovní akci TJ, která se těšila velkému zájmu nohejbalistů i místních občanů. Nedávno se konal jubilejní 20. ročník a v roce 2018 se uskutečnil zatím poslední ročník pod názvem "Po stopách Oznica capu", který uzavřel tuto úspěšnou tradici nohejbalových turnajů na Oznici.

Antukové hřiště v posledních letech už nebylo tolik využívané jako dřív, navíc jeho provoz komplikovala náročná údržba antuky. A tak se poslední dobou velmi usilovalo o získání dotace na rekonstrukci hřiště. To vyšlo v roce 2018. V tomto roce byla taky započata rekonstrukce hřiště. Nové multifunkční hřiště bylo slavnostně otevřeno 2.6.2019 a zahrnuje hřiště na plážový volejbal, asfaltové hřiště na florbal a basketbal a víceúčelové hřiště na kterém je možno provozovat tenis, fotbal, nohejbal a další sporty. Zprovozněním multifukčního areálu se nám otvírají nové možnosti ve sportování a pořádání různých turnajů včetně možné obnovy slavného Oznica capu.

Současnost

Aktivity TJ ale neznamenají jenom hřiště. Jak už je psáno výše aktivní je oddíl stolního tenisu, dále TJ zahrnuje oddíl ledního hokeje, který hraje amatérskou ligu ve Valašském Meziříčí a turistický oddíl, který pořádá několikrát ročně různé turistické výšlapy a další výlety za poznáním. Členové TJ se účastní i dalších sportovních aktivit jako jsou:

  • fotbal (několik členů je součástí fotbalového týmu Dynamo Mikulůvka)
  • badminton (Natálie Skýpalová dosahuje velkých úspěchů na republikové úrovni)
  • bobcross (členové TJ se pravidelně úspěšně zúčastňují a umísťují v závodech Bobcrossu)
  • naši členové se pod hlavičkou TJ účastní různých závodů v cyklistice, běhu a triatlonu

V současné době má TJ Oznice 75 členů. Předsedou je Jan Herber.

Organizační struktura

Předseda TJ Oznice Jan Herber, tel: 736 140 996
Hospodář Simona Skýpalová, tel: 739 141 878
Členové výboru Libor Hrabovský, Tomáš Bětuňák, Radek Skýpala, Bohumila Konvičná, Michal Šebesta
Správci hřiště Libor Hrabovský, Tomáš Bětuňák